Nejlepší dárek?

Děťátko v jesličkách, koledy, přání pokoje, vyzdobené výlohy. Vánoční „idylka“ se na nás valí ze všech stran, ať chceme, nebo ne. Někteří již mají vše nachystané a v teple svého domova se těší na dárky, jiní mají obavu o zaměstnání, nebo propadají beznaději, že jejich život ztrácí smysl. Další se připravují na konec světa. Často se upínáme k věcem, které máme před očima. Ale dát jenom na to, co vidí oči a žít pouze pro naplňování vlastních potřeb přinese pomíjivý pocit pohody a to pouze v případě, že se nám daří. Boží záměr s člověkem míří mnohem dál. Ježíš – miminko z jesliček – vyrostl v dospělého muže, který z lásky ke každému z nás podstoupil trest za naše provinění. Zemřel a vstal, abychom mohli žít život, kterého jednou nebudeme litovat. Přijmout odpuštění potřebuje každý člověk bez ohledu na sociální statut, výši konta, intelektuální schopnosti…

… Bůh v Kristu usmířil svět se sebou. Nepočítá lidem jejich provinění a nám uložil zvěstovat toto smíření… na místě Kristově vás prosím: dejte se smířit s Bohem! (Bible, 2. list Korintským 5,18–20)

Bůh nepočítá Tvá provinění a usmířil Tě sám se sebou. Dává Ti svobodnou vůli. Na Tobě je, jestli má tento „dárek“ pro Tebe hodnotu a jestli ho rozbalíš, nebo necháš ležet. Přeji každému to nejlepší rozhodnutí.

 

Ctirad Hrubý, kazatel Evangelické církve metodistické Mikulov