Čajovna 5. 10. 2017 od 17 hodin | Film | Švédská teorie lásky

Na konci nezávislosti (na druhých) nečeká štěstí. Na konci nezávislosti čeká životní prázdnota, ztráta smyslu života a naprostá, nepředstavitelná, nuda. (Zygmunt Bauman, sociolog)

Zveme vás do „čajovny“ na film Švédská teorie lásky. Následovat bude (pro zájemce) diskuse nad tématy filmu – závislost vs nezávislost, kam směřujeme a jaká je cesta ven, … ale i nad filmovým ztvárněním dokumentu. Posezení v příjemném prostředí můžete zpestřit šálkem čaje nebo kávy.

Informace

Oficiální popis

Švédsko se vydává za modelový příklad sociálního státu. Za kulisami novodobého ráje na zemi se ovšem odehrává překva­pivé drama. V roce 1972 přišli politici s přelomovým progra­mem „Rodina budoucnosti“. Měl stvořit moderní společnost, kde bude důraz kladen na nezávislost každého občana, jemuž ve štěstí nesmí bránit ani vztahy k dětem, partnerům či rodi­čům. Po čtyřiceti letech experimentu sociálního inženýrství je Švédsko zemí zpřetrhaných rodinných vazeb. Lidé často žijí sami a sami umírají, aniž někomu chybí. Přirozenou po­spolitost nahrazují uměle tvořené sociální skupiny. Šokující výpověď vyprávěná formou filmové eseje. (Jeden svět)

Oficiální plakát filmu Švédská teorie lásky (PDF, 238 kB).